Teklif Dosyası Hazırlama

Teklif Dosyası Hazırlama

Günümüzde teklif dosyalarının hazırlanması için birtakım programlar bulunmaktadır. Ancak teklif dosyası hazırlama usullerini bilmeden bu uygulamaya girişmek pek de mümkün değildir. Bu nedenle şimdi sizlere teklif dosyası hazırlama konusunda birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Teklif dosyası hazırlama özellikleri nelerdir?

Teklif dosyaları, 4734 sayılı Kamu İhale kanunu gereğince hizmet ya da yapım işlerine istekli olanlar ve aday olan yükleniciler için hazırlanmaktadır. Teklif dosyası hazırlama konusunda dikkat edilecek ilk husus hatasız bir dosya hazırlanmasıdır. Teklif dosyasının ilgili mevzuatlara göre hazırlanması ve gerekli kontrollerin yapılarak hesaplama ve güncellemelerin dosyaya eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca ilgili mevzuat kapsamında hazırlanan dosyanın standart formların dışına çıkılmadan hazırlanması öncelikli konulardan biri olmaktadır.

Diğer yandan teklif dosyası hazırlama esnasında firmanın sıkça kullanmış olduğu iletişim bilgilerinin de yine dosya üzerinde yer alması gerekmektedir. Bu bilgiler arasında genel olarak firma bankaları, firma ortakları, yapı araçları, anahtar personel, teknik personel, iş deneyimleri ve ciro bulunmaktadır. Ayrıca dosya içeriğinde yer alması gereken başka bir husus ise ihale ilanlarına ait bilgilerin bulunması olmaktadır. Son olarak güncelleme adı altında karşımıza çıkan birtakım yeniliklerin, değişen standart formların ve TUİK endekslerinin de hazırlanan dosya içerisine konuşlandırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

“Teklif Dosyası Hazırlama” üzerine 4 düşünce

 1. merhaba iyi günler.biz gümrük müşavirligi olarak büyümeye karar verdik ve firmalara dosya hazırlıyacam ama nasıl hazırlıyacagımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz ?

 2. Ben 11 yaşında bir kız çocuğuyum ve bir reklam veya dergide bulunmak istiyorum bunun için de ne yapmalıyım?
  Söylerseniz çok sevinirim

 3. kıymetli arkadaşım yazını okudum. Bilgini
  bizlerle paylaştığın için teşekkür eder seni
  de kendi siteme beklerim. şahsi sitemde yıllarca biriktirdiğim bilgi ve tecrübemi parasız paylaşmaktayım.
  Saygı ve selamlarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>