Teklif Dosyası Hazırlama

Günümüzde teklif dosyalarının hazırlanması için birtakım programlar bulunmaktadır. Ancak teklif dosyası hazırlama usullerini bilmeden bu uygulamaya girişmek pek de mümkün değildir. Bu nedenle şimdi sizlere teklif dosyası hazırlama konusunda birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Teklif dosyası hazırlama özellikleri nelerdir?

Teklif dosyaları, 4734 sayılı Kamu İhale kanunu gereğince hizmet ya da yapım işlerine istekli olanlar ve aday olan yükleniciler için hazırlanmaktadır. Teklif dosyası hazırlama konusunda dikkat edilecek ilk husus hatasız bir dosya hazırlanmasıdır. Teklif dosyasının ilgili mevzuatlara göre hazırlanması ve gerekli kontrollerin yapılarak hesaplama ve güncellemelerin dosyaya eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca ilgili mevzuat kapsamında hazırlanan dosyanın standart formların dışına çıkılmadan hazırlanması öncelikli konulardan biri olmaktadır.

Diğer yandan teklif dosyası hazırlama esnasında firmanın sıkça kullanmış olduğu iletişim bilgilerinin de yine dosya üzerinde yer alması gerekmektedir. Bu bilgiler arasında genel olarak firma bankaları, firma ortakları, yapı araçları, anahtar personel, teknik personel, iş deneyimleri ve ciro bulunmaktadır. Ayrıca dosya içeriğinde yer alması gereken başka bir husus ise ihale ilanlarına ait bilgilerin bulunması olmaktadır. Son olarak güncelleme adı altında karşımıza çıkan birtakım yeniliklerin, değişen standart formların ve TUİK endekslerinin de hazırlanan dosya içerisine konuşlandırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

8 Responses to “Teklif Dosyası Hazırlama”

 1. mevlüt dedi ki:

  merhaba iyi günler.biz gümrük müşavirligi olarak büyümeye karar verdik ve firmalara dosya hazırlıyacam ama nasıl hazırlıyacagımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz ?

  • admin dedi ki:

   Geri dönüş yapılmıştır Mevlüt Bey.

   • Sinan dedi ki:

    merhaba Kardeş WeebQR Mobil uygulaması İle Bu işi Çok Hızlı halledebilirsin.Weeb QR Teklif Otomasyonu ile Müşteri Portföyünü Yönetme,Personel Performans Değerlendirmesi,Teklif Oluşturma, Revize Etme, Sunma,Gelişmiş Raporlama,Envanter Yönetimi,Ürün Yönetimi yapılır.

 2. mfhfbh dedi ki:

  Ben 11 yaşında bir kız çocuğuyum ve bir reklam veya dergide bulunmak istiyorum bunun için de ne yapmalıyım?
  Söylerseniz çok sevinirim

 3. kamu ihale hukuku dedi ki:

  kıymetli arkadaşım yazını okudum. Bilgini
  bizlerle paylaştığın için teşekkür eder seni
  de kendi siteme beklerim. şahsi sitemde yıllarca biriktirdiğim bilgi ve tecrübemi parasız paylaşmaktayım.
  Saygı ve selamlarımla

 4. Aysun dedi ki:

  Merhabalar,

  Çalıştığım firmanın yeni bayi adaylarına sunacağı bir teklif dosyası hazırlamam gerekiyor ancak bu konuda yeterli bilgim yok. Bu konuda akamdemik bir hazırlama klavuzu da bulamadım. Ne yapabilirim?

 5. cemil dedi ki:

  Değerli arkadaşım ben yurt dışında bir firmam var ve ben burada Reklam karşılığında yayım için diziye sponsorlar bakıyorum.Firmalara sponsor dosyası hazırlamak istiyorum.Bu konuda fikir alışverişinde bulunmak istiyorumkatkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler

 6. nev dedi ki:

  slm usa dan almanya spor ve gida urunleri pazarlayan bir firmanin almanya daki yeni activlesek kolunda calismaya baslicam ve sunum yaparken veya hazirlarken nere dikkat etmem gerekir ve diger firmalarla contac kurken kimleri secmem gerekir

Leave a Reply

Powered by WordPress