Takvim Tasarım Örnekleri

Bilgisayar kullanımının çok hızlı yayılıp fazlaca zaman harcandığı bu zamanlarda bilgisayar programlarının yardımıyla çeşitli ve ilginç takvim tasarım örnekleri ile karşılaşıyoruz. Hayal gücü ile insan beyninde yaratılan tasarımlar programların yardımıyla kolaylıkla bilgisayara dökülebiliyor.

Hangi ay ve günde olduğumuzu öğrenmek için aslında cep telefonları gibi küçük ve hızlıca öğrenebildiğimiz aletler varken Türkiye’de takvimler hala popüler durumdadır. Takvim tasarımlarını daha da ilginç yapılmaya çalışılması bu popülerliği korumayı başarmıştır.

Saat görümündeki takvimler, yüzük üzerindeki takvim tasarımları hatta ev eşyalarının üzerlerinde daha çok ilgi çekici takvim tasarım örnekleri bulunmaktadır.

I have a dream takvim tasarım örneği bayağı başarılı olmuş. Tasarımdaki “I Have A Dream” yani “Bir Hayalim Var” başlığı ve takvimde bir tarih göstermesi ilginç ve dikkat çekici olmuş. Bu takvim tasarım örneği bir hedefi olan bir grup insanlar tarafından beğenilecek ve talep edilecektir.

Yukarıda gördüğünüz gibi bazı firmalar takvim tasarım örneklerinin üzerine kendi firmalarının logolarını yerleştirerek promosyon olarak dağıtmaktadırlar. Bu takvimi alan kişi takvimi kullandığı süre boyunca reklamı görecektir. Bu sayede firmalar takvimler ile reklam ihtiyaçlarını fazlasıyla giderebilmektedirler.

Takvim tasarım örneklerinde çok sayıda resim ve fotoğraf kullanılabilir. Takvimin üzerine isteğe bağlı olarak iletişim bilgileri ve firma adı da yer alabilir.

Takvim tasarımı yaparken uygun renkleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bir sorumluluğun, yükün resmedildiği takvim örneklerinde siyah yada beyaz renk kullanılırken doğa resimlerinin yer aldığı takvimde rengarenk ve çeşit çeşit renk kullanılabilir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress