Tabela Tasarımı

Tabela Tasarımı Reklam Hizmetimiz Hakkında Bilgilerin Olduğu Web Sayfamız.

Tabelalarımız Ödüllü Grafik Tasarımcılar Tarafından % 100 Müşteri Memnuniyeti Garantisiyle Yapılmaktadır.

Tabela Tasarım Aşamaları Nelerdir?  Tabela Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?  Tabela Tasarım Fiyatları Nasıldır? Başarılı Tabela Tasarım Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

 

Tabela Tasarım Aşamaları

 • Tabela tasarım aşamasında öncelikle reklamın kullanılacağı sektör tipi ya da etkinliği mutlaka göz önünde bulundurularak tasarıma başlanmalıdır.
 • Tabela tasarım aşamasında öncelikle reklamın kullanılacağı sektör tipi veya etkinliği mutlaka göz önünde bulundurularak uygun font stili seçilmelidir. Tasarımda tamamı büyük harflerden oluşan bir çalışma göz yorucu olacağı için, izleyici tarafından okunup, mesajın algılanması uzun zaman alır. Bu sebeple kullanılan yazı fontları ve boyutları çok önemlidir.
 • Çalışmada logolar, clip art’lar, kenar çizgileri izleyicinin dikkatini çekmekte etkin olarak kullanılabilir ancak tabelanın mesajının önüne geçmemesi gerekir. Eğer izleyici clip art veya grafiğe konsantre olursa verilmek istenen mesaj kaybolur gider.
 • Çalışmada renk seçiminde mutlaka sektörün ya da etkinliğin türüne dikkat edilmelidir. Bunlara göre görsel etkileyiciliği ve okunabilirliği sağlamak için kullanılabilecek doğru renk kombinasyonları seçilmelidir. Zemin ve harfler arasında yüksek kontrast sağlayan renk kombinasyonları hem okunabilirliği kolaylaştırır hem de ilgiyi çeker.

 

Tabela Çeşitleri

 • Işıklı tabela
 • Işıksız tabela
 • Yol tabelası
 • Totem tabela
 • Neon tabela
 • Elektronik tabela

 

Tabela Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tabela tasarımlarında harflerin ve grafiklerin çalışmanın kenarlarını dolduracak şekilde ya da yazı ve grafiklerin çok küçük tutularak kenar boşluklarının çok geniş bırakılmamasına dikkat edilmelidir.
 • Tasarımda kullanılan renklere ve renk kombinasyonlarına dikkat edilmelidir.
 • Seçilen fontların okunabilir olmasına dikkat edilmelidir.
 • Çalışmanın anlaşılır, sade ve etkileyici olmasına özen gösterilmelidir.

 

Tabela Tasarım Fiyatları

Tasarım sürecinin uzunluğu  (harcanan zaman),  tasarım sürecinde verilen emek, maliyetlerin belirlenmesinde oldukça önemli etkenlerdir. Ve tüm bu etkenlere göre fiyatlar da değişiklik gösterir.

 

Tabela Tasarım Örnekleri

 

Tabela Tasarım Örnekleri 1

Tabela Tasarım Örnekleri 1

 

Tabela Tasarım Örnekleri 2

Tabela Tasarım Örnekleri 2

 

Tabela Tasarım Örnekleri 3

Tabela Tasarım Örnekleri 3

 

Tabela Tasarım Örnekleri 4

Tabela Tasarım Örnekleri 4

 

Tabela Tasarım Örnekleri 5

 

Tabela Tasarım Örnekleri 6

Tabela Tasarım Örnekleri 6

 

Tabela Tasarım Örnekleri 7

Tabela Tasarım Örnekleri 7

 

Tabela Tasarım Örnekleri 8

Tabela Tasarım Örnekleri 8

 

Tabela Tasarım Örnekleri 9

Tabela Tasarım Örnekleri 9

 

tabela tasarım örnekleri 10

 

Tabela Tasarım Örnekleri 11

Tabela Tasarım Örnekleri 11

 

tabela tasarım örnekleri 12

 

Tabela Tasarım Örnekleri 13

Tabela Tasarım Örnekleri 13

 

Tabela Tasarım Örnekleri 14

Tabela Tasarım Örnekleri 14

 

Tabela Tasarım Örnekleri 15

Tabela Tasarım Örnekleri 15

 

tabela tasarım örnekleri

Tabela Tasarım Örnekleri 16

 

Tabela Tasarım Örnekleri 17

Tabela Tasarım Örnekleri 17

 

Tabela Tasarım Örnekleri 18

Tabela Tasarım Örnekleri 18

Totem Tabela

Totem tabela firma şirketlerin önlerinde büyük gösterişli genellikle yere monte edilerek kullanılan ağı metal ayaklı bir tabela çeşididir. Totem tabela ulaşım yollarında büyük caddelerde şehirler arası yollarda firma ve şirketlerin önünde tepelerinde, petrol ofislerinde, içeride kalmış iş yerlerinde  firmanın belli edilmesinde tercih edilir. Özelliği büyük ve gösterişli olmasından dolayı dikkat çeker ve belirli mesafe uzaklıklarında bile fark edilebilir. Totem tabela boyutları büyük ve ağır olmalarından dolayı  beton zemine  monte edilir. Küçük totem tabela çeşitleri de yaptırılabilir, yalnız genelde büyük ve gösterişli olurlar.

Totem tabela çeşitleri:

-Işıklı totem tabela

-Işıksız totem tabela

-Tek bacaklı totem tabela

-Çift bacaklı totem tabela

-Likit totem tabela

-Aliminyum totem tabela

-Tek taraflı totem tabela

-Çift taraflı totem tabela

-Üçgen totem tabela

-Dört taraflı totem tabela

-Pilon totem tabela

-Dekoratif totem tabela

-Led totem tabela

-Kule totem tabela

Yukarıda saydığımız totem tabela çeşitleri  müşteri isteğine göre düzenlenir ve  şekil verilebilir. Genellikle büyük firmaların tercih ettiği totem tabela, firma  markanızı, logonuzu, iletişim bilgilerinizi,  geniş kitleye tanıtımını yapar.  Temiz ve kaliteli işcilik çalışması ile markanızın kalitesini yansıtır. Rüzgar ve fırtınalı havalarda dayanıklı olmak amacıyla sağlam kaliteli ve uzun ömürlü malzemelerden oluşmalıdır.

Hayatta birçok insan farklı meslek dalarını seçerler. Bu meslek dalları arasında devlete bağlı olan sabit maaşlı işler bulunmaktadır. Bireyler bu işlere girerek belli kurallar çerçevesinde çalışır ve emekli olurlar. Bu insanlar için oldukça yorucu bir meslek seçeneğidir. Ama bu iş seçeneği garanti olduğundan insanların tercih ettiği dallardan birisidir. Ama daha iyi bir meslek seçeneği olan özel sektörde ticaret yapmak insanları daha fazla kazandıracak alanlardandır.

İnsanlar ticaret yaparak daha büyük paralar kazanabilirler. Bu garanti olmasa bile girdiğiniz sektöre göre değişmektedir. Girdiğiniz sektörde yapmanız gereken araştırmaları yaparak en iyi alanda ticaret yapabilirsiniz. Bu şekilde iyi miktarlarda para kazanabilir ve hayatınızı sürdürebilirsiniz. Ama bu iş için iyi bir dükkan ve ilgi çekici bir Tabela gerekir. Dükkanınız birçok müşteri için ilgi çekici olması gerekmektedir. Aynı şey Tabela içinde söz konusudur. Bu Tabela yoldan geçen bireyleri çağırmalı ve onları sizin dükkanınıza davet etmelidir. Bu şekilde reklamınızı kolay yoldan yapmış olacaksınız. Bunun sayesinde iyi şekilde para kazanabilirsiniz ve hayatınızı lüks bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

10 Responses to “Tabela Tasarımı”

 1. Selma dedi ki:

  Bence tabelalar kesinlikle anlaşılır ve sade olmalıdır. Tabi tasarım aşamalarının yanında birde eklememiz gereken bir ayrıntı var. Tabelalarda vergiye tabi, ve belirli bir büyüklükte ki tabelalardan vergi alınmaktadır. Ayrıca bir ara tabelayı çok engin taktıran bir işletmeye girerken kafamı çarptığımı hatırlıyorum 😀 uzun boylu olmak zor iş :))

 2. Halit dedi ki:

  Livar balık tabela örneği çok hoşuma gitti bence yapılacak tabelalar ışıklı olmalı geceleride tüketicinin ilgisini çekebilmeli sizin tasarımlarınızlada dükkanlarımın ilgi çekebilecepine inanıyorum siz gibi güvenilir sitelerin yapacağı tasarımlara son derece güveniyorum

 3. Avni dedi ki:

  Gerçekten ilgi çekici tabelalar müşteri çekmeye yarıyor, oturduğum semtte makyaj malzemesi satan bir dükkan da ışıklı dudak resmi var gerçekten bayanların ilgisini çekiyor, hoşta duruyor 😀 bir ara geçerken hep bakıyordum ilgi çekici tabelalar her zaman işe yarar diye düşünüyorum.

 4. Murat dedi ki:

  İçlerinde gerçekten yaratıcı tabelalar var. Özellikle led ile ışıklandırılmış tabelalar şehir içinde çok hoş duruyor.Tabelalarda logonuzun yanısıra hayvan figürlerini kullanmak daha dikkat çekici olmasını sağlıyor.

 5. Salim dedi ki:

  Tabela gerçekten çok çnemli bişey bi iş yerinin tabelasına bakınca eğlence merkezimi yoksa ciddi işlerin yapıdlığı bir yermi bgelli olur. İthalatla uğşan bir firmanın led tabela takması ne kadar yanlış ise eğlence mekanlarının tabelalarıda buna göre düzenlenmelidir

 6. Creative dedi ki:

  Tabela tasarımı ayrıca bir para kazanma yolu olabilir.Tasarımınız eğer güçlüyse ve de farklı şekiller tasarlayabilecek kadar kendinize güveniyorsanız para kazanmak güzel olabilir.Ama türkiye de unutulmamalıdır ki belli bir tabela ölçütünden sonra devletimiz bundan da vergi almaktadır.

 7. LED Tabela dedi ki:

  Ankara’da yaşamaktayım. Ne zaman Kızılay semtine gitsem ve oradaki esnafları dolaşıyor olsam, LED tabela kullanmayan esnaf göremiyorum. Barlar, meyhaneler, kitapçılar hatta ve hatta seyyar köfteciler… Sakarya Caddesi’ni duyanlarınız vardır mutlaka, uzun bir yolu, sağlı sollu barlar ve meyhaneler vardır. Eğer dükkânınız sonda ise ve LED tabela kullanıyorsanız Sakarya Caddesi’nin en başından müşteriyi dükkânınıza kadar çekebilirsiniz. Bunu söylüyorum çünkü beni çektiler. Dükkân sahibi koca harflerle 70lik bira 5 Türk Lirası diye yazmış. Bide bu LED tabela olunca insanın gözleri de LED tabelayı direk dikizleyince olan oldu. Ben ve arkadaşım direk dükkâna girdik. Tabelada yazanın doğru olduğunu öğrenince de akşama kadar içmiştik sanırım. LED tabelanın önemini o akşam çok iyi anladım. Aslında LED tabelalar, Türkiye’de 5 yıl önce moda olmaya başladı ve insanlar rehavet göstermeye başladı. Artık tüm esnaflar ve hatta dediğim gibi seyyar satıcılar bile kullanmaya başladı. Eğer bende bir esnaf olsam ve dükkân açsam tabelamı mutlaka LED’li yaptırır, insanların dikkatini %100 kendi dükkânıma çekerim.

 8. Tabela Modelleri dedi ki:

  Tabela modelleri, birbirinden farklı tabelaların, birbirinden çeşitli şekiller ile görselliğe sunulmasından ortaya çıkmaktadır. Bir çok tabela, çok farklı işler uğruna gündeme gelmiş ve büyük bir reklam aracı olarak kullanılabilmektedir. Her şeyden önemlisi, tabelalar bir firmanın kimliğini yansıtır. Nasıl bir bilgisayar klavyesiz işlev göremezken, firmalar da tabelasız işlev gösteremez. Tabela Modelleri ise, bu noktada bir çok kişinin yardımına koşuyor ve en değişik seçenekler ile karşınıza çıkıyor.

  Kurumsal kimliğinizi daha belirgin bir hale getirmek ve yaptığınız işin az da olsa bilgisini vermek için, tabelalara ihtiyacınız olacak. Bir çok tabela firması ise, bu noktada sizlere yardımcı olabiliyor. Herhangi bir tabela firmasına gittiğinizde, çeşit çeşit bulunan tabela modelleri arasından istediğinizi seçebilir, ya da kendi istediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz. Yapılan bu iş, tam anlamıyla size fayda sağlayacaktır ve sizin yararınıza olacaktır. Tabela konusuna gereken önemi vermeli ve gerektiği yerde temin etmelisiniz. Bu, hem sizin adınıza yarar sağlamış olacak, hem de yaptığınız iş adına fayda sağlayacaktır.

 9. admin dedi ki:

  Günümüzde krom tabelalar oldukça popüler hale geldi. Krom tabelalara uzaktan bakıldığında parlaklık saçmaktadırlar. Bu parlaklık müşterinin dikkatini çeker. Krom harfler ile birlikte led ışık uygulamasının kullanıldığı tabelalar her yerde kullanılmaktadır. Krom tabelalara mağazalarda, restoranlarda, dershanelerde hatta bazı okullarda sıkça rastlayabiliyoruz.

  Firmanızın ya da sahip olduğunuz işletmenin önüne krom harflerden oluşturulmuş tabela asmanız müşterilerin dikkatini çekecektir ve şirketinizi daha modern gösterecektir.

  Krom tabelanın görünümü çok hoş olmasının yanında ciddi bir emek ile yapılmaktadır. Krom tabelaların yapımındaki tüm işlemler otomatik olarak makineler tarafından yapılmaz. Tek tek insan elinden geçerek işleme tabi tutulmaktadır.

  Krom tabelanızı seçerken paslanmaz tabela türünü seçmeniz önemlidir. Paslanmaz krom tabelaların fiyatı büyük ihtimal daha yüksek olacaktır fakat uzun yıllar için kullanacağınız krom tabelanın paslanmamasını istiyorsanız bu ücreti göze almalısınız.

  Ayrıca alüminyumdan yapılan krom tabelalarda mevcuttur. Işıklandırma ile birlikte kullanıldığında çok güzel bir görüntü elde edilebilir.

  Krom tabelanızı oluştururken değişik biçimde krom harflerden yararlanabilirsiniz. Krom tabela yapımı için anlaşacağınız firmadaki çeşitlere göz atmalı ve sizin işletmenize en uygun olacak biçimi kendiniz seçmelisiniz.

  Eğer işletmeniz hava karardıktan sonra yoğunlaşmaya başlayan bir yerde ise mutlaka krom tabelanızı led ışıklandırma sistemleri ile süsleyin. Mutlaka insanların dikkatini çekecektir.

  Krom tabela fiyatları firmadan firmaya göre ve kalitesine göre ciddi farklar gösterebilmektedir. Fiyatları öğrenmek için firmalarla tek tek görüşmeniz gerekecektir

 10. let tabela dedi ki:

  ve dükkân açsam tabelamı mutlaka LED’li yaptırır, insanların dikkatini %100 kendi dükkânıma çekerim. 🙂

Leave a Reply

Powered by WordPress