Google Webmaster Tools

Web sitesi sahipleri için çok yararlı ücretsiz bir servis olan Google Webmaster Tools sizlerin siteniz hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır. Yapılan büyük analizlerin kesin sonuçları gösteriyor ki bir web sitesine gelen günlük ziyaretçi oranına göre arama motorları bu oranın %94’ lük kısmını elinde bulundurmaktadır. Bu %94’ lük kısmın büyük bir kısmı olan yaklaşık % 75 ila % 81’ lik bölümü Google’ a aittir. Buda Google Webmaster Tools’ un önemini gözler önüne sermektedir.

Çünkü böyle büyük bir öneme sahip ve ziyaretçi sayınızın neredeyse tamamının karşılandığı arama motorları ile web sitenizin arasının iyi olması ona kendini alıştırması gereklidir ki ziyaretçi oranlarınızda artışlar oluşsun. Google Webmaster Tools siz web sitesi sahiplerine bu konuda en büyük yardımcıdır. Sizlerin web sitenize birde Google’ ın gördüğü şekilde bakmanızı ve web sitenizde var olan hataları, eksikleri veya gereksiz fazlalıkları görerek onun istediği web sitesi durumuna getirmenizde etkin rol alır. Web sitenizin en büyük ziyaretçi sağlayıcısı olan arama motorunun koyduğu kriterlere uygunluğunu görmek sizlere büyük avantajlar sağlar ve ziyaretçi sayınızı arttırmanızda yardımcı olur.

Web sitesi sahipleri arama motorunun sitesini indexler iken yüz yüze geldiği hataları ve yüklemesi başarısız olan sayfaları görmenizi sağlar. Bunun yanı sıra sitenizin arama motorunun sitenize verdiği pagerank değerini, içerik analizini, seçilen anahtar kelimeler ile yakalanan başarının boyutu, iç ve dış linkleri ve sitenizin indexlenme sıklıklarını ve aralıklarını en net şekilde görerek hataları ve eksikleri giderme konusunda sizlerin en büyük yardımcı olmaktadır. Biz firmamızın hizmeti olarak kurumsal şekilde sizlere verdiğimiz hizmet ile Google Webmaster Tools’un e n iyi şekilde kullanımı hakkında sizlere detaylı bilgiler ve çeşitli yönlendirmeler vererek sitenizin Google tarafından sevilerek daha fazla index’ e gelmesine yardımcı olmaktayız.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Google Webmaster Tools”

  1. kazancinyolu dedi ki:

    teşekkürler, güzel bir paylaşım olmuş.

Leave a Reply

Powered by WordPress