Giyim Markaları Arasında Beden ve Ölçü Farkı Olur mu?

Giysilerimizi alırken dikkat ettiğimiz husus olan beden ölçüsü konusu oldukça sıkıntılıdır. Çünkü S diye aldığımız giysiler bazen bedenimize çok dar gelebiliyor. Bununla beraber L olarak aldığımız ve büyük geleceğini sandığımız bir çok giysi üzerimize tam oturabiliyor. Durum böyle olunca aklımıza giyim markalarının ölçüleri standart mı? Yoksa firmaya göre değişiyor mu? Soruları geliyor. Genel olarak yaşanan büyük sıkıntılardan biri de budur. Beğenilen kıyafetin üstümüze uymaması.

Öncelikle şunu söylemek gerekmektedir. Her firmanın kendi ülkesinde insanları baz alarak bu ölçüleri aldığını ya da belirli bir kesime hitap ettiği için bu kesime göre ölçüler oluşturduğu bilinmelidir. Bu farkı özellikle moda camiasında yakından tanıdığımız U.S. Polo markasına bakabilir. U.S. Polonun S bedeni ile KOTON’un S bedenin daha büyüktür. Berska’nın kesimleri de KOTON’a göre dardır. Yani diyebiliriz ki her markanın bedenleri farklıdır. Bu hususa dikkat ederek alacağımız elbiseleri seçmemiz gerekir. Mağazada bu farkı anlayabilir ancak internet sitesi gibi alım yapılan yerlerde bu husus üzerine fazla durulmaz. Sebebi ise beden ölçülerine bakılmaksızın sadece kendi bedenine göre olanı seçip sepete gitmektir. Tamamen tembellik diyebiliriz. Sipariş vermeden önce giysinin ilanında elbisenin; Örneğin; S beden ise göğüs – omuz gibi hangi santimetrede olduğunu göstermektedir. Bunlara bakarak ve kendi vücudunuzun ölçüsüne bakarak almanız daha yararlı olacaktır. Dikkatsiz bir şekilde aldığınız da ise giysi – elbise dar veya bol çıkabilir. Bu şekilde bir durumla karşılaşırsanız iade işlemleri vs. yüzünden zaman kaybına sebep olursunuz.

Açıldığı günden bu güne elbise ve giyim konusunda internet fenomeni haline gelen bir site olan ModaGirls.com adresine girerek, kendi beden ve ölçünüze göre uygun elbiseleri seçebilir. Bir çok avatajından yararlanarak eve kargo yöntemiyle getirebilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Giyim Markaları Arasında Beden ve Ölçü Farkı Olur mu?”

  1. Emir koç dedi ki:

    Reklamlarda oynarım

Leave a Reply

Powered by WordPress