Amerikan Servis Örtüleri

Masanızın hoş bir görünüm sağlamasını sağlayan Amerikan Servis Örtülerinin birçok türü vardır. Özellikle gıda sektöründe çalışan cafeler, restoranlar kullanır. Genellikle tek yönlü olarak baskısı yapılır. Baskı yapılan yüzeyler genellikle;

–          Kumaş Amerikan Servisi Örtüsü

–          Deri Amerikan Servisi Örtüsü

–          PVC Amerikan Servisi Örtüsü

–          Kâğıt Amerikan Servisi Örtüsü

Olarak gruplandırılabilir. En çok kullanılan türü kumaş olan türüdür. Yıkaması kolaydır ve görünüşü güzeldir. Çamaşır makinesinde rahatlıkla temizlenebilir. Yemek yerken insanı rahatsız etmez ve göze hoş gelir. PVC Amerikan Servislerini genellikle yemek firmaları kullanır. Temizliği en rahat olan Amerikan Servisi Örtüsüdür. Bir bez yardımı ile silinerek temiz hale getirilir. İki tür çeşidi vardır. Birincisi baskılı hali, ikincisi baskısız hali. Baskılı halini yemek firmaları, restoranlar ve cafeler kullanır. Müşteriye yemek servis ederken altta masanın üzerinde bulunurlar. Baskılı Amerikan Servisi Örtüsü kâğıtta olabilir. Bunun sebebi her müşteri için bir defa kullanılıyor olması. Yemek yerken kirlendiği için yeni bir kâğıt koyulur.

Böylece kumaş yerine kâğıttan yapmak maliyeti önemli ölçüde azaltır. Bu sebepten dolayı firmalar kağıt olanı tercih eder. Örtünün üzerinde firmanın adı, adresi ve telefon numarası gibi bilgileri yazar. Baskısız hali ise evlerde kullanılır. Genellikle masanın ortası kaplayan uzun bir örtü, kişi başı bir adet olmak üzere peçetelik ve örtüden oluşur. Örtünün üzerine çatal, bıçak, tabak benzeri eşyalar koyulur. Masayı çok şık bir hale getirebilir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress