Afiş Sloganları

Herhangi bir nedenden dolayı afiş yapma yoluna düşen çoğu insan, afiş sloganları bulmada oldukça zorlanır. Ki zaten afiş tasarlamadaki aşamalardan en önemli ve belki de en zor olanı da afiş sloganları oluşturmaktır. Zira unutmayın ki bu sloganlar, afiş ile beraber vermek istediğiniz mesaj yahut bir çeşit insanları belli konularda uyandırma isteğini gerçekleştirebilen yegane şeylerdir.

Elbette afiş sloganları bulmadan önce yapılması gereken en önemli şey, istenilen kategoriye göre hazırlanmış bir afişin elde var olmasıdır. Rengi ve yazıların puntosu ayarlandıktan sonra afiş sloganları veya sloganı belirlenmelidir. Ki afiş sloganları belirleme noktasına geldiğiniz de ise hangi kategoride afiş oluşturduysanız o kategoriye ait afiş sloganları aramanız gerekiyor.

Örneğin çevre hakkında bir afiş hazırlamak istiyorsunuz. Bunun için ilk önemli şey afiş tasarımını ilgi çekici ve elbette akılda kalıcı, mesaj verici tarzda yapmanız. Doğanın temel renklerinden olan yeşil rengini sıkça kullandığınız bir çevre ile ilgili afişte, tasarım aşamasını geçtikten sonraki en önemli 2. büyük şey, afiş sloganlarıdır. Çevre için oluşturduğunuz bu afişe yine çevre ile ilgili afiş sloganları entegre etmelisiniz. Ekleyeceğiniz bu afiş sloganları oldukça kısa olmalıdır. Zira uzun şeyler kafa karıştırıcı olabilir. Bunun yerine kısa ve her şeyi açıklayan, öz cümleler oluşturarak afiş sloganları yaratmalısınız. Tabii afiş sloganları oluşturduktan sonra geriye bu afişlerin insanlar tarafından görülüp, incelenmesi gerekiyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress