Afiş Nasıl Hazırlanır?

Afiş için yapılan tanımlamalar arasına; “göz boyama malzemesi” de eklenebilir. Çok dikkatli ve düzenli bir şekilde tasarlanıp, basıma öyle verilmesi gerekir. Eğer en ufak bir noktalama işareti bile eksik olursa basımından sonra size kahredebilir. Ayrıca kaliteli basım yapan firmaları bulmakta zordur. İnternet araştırması ile birlikte bizzat firmayı arayarak müşteri hizmetlerinden yardımcı olmalarını ve nasıl hizmet sağladıklarını öğrenebilirsiniz. Özellikle yeni bir film gösterime girdiğinde ilk olarak afişi ve hemen ardından fragmanı yayınlanır. Biz etkileyecek olan öncelikli parça tabi ki afiştir.

Çoğunlukla afişlerin hepsi resimlidir. Böyle olunca daha ilgi çekici bir afiş ortaya çıktığı herkes tarafından kabul edilmiştir. Afiş hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır.
– Sade ve basit olmasına özen gösterilmeli.
– Anlaşılabilir olması reklamın etkili olmasına en büyük etki edecek nedendir.
– Resimlerde detaylara yer verilmemelidir.
– Gerçek bir reklam istiyorsanız hazır afişlerden vazgeçin ve tamamen kendi zevkinize uygun bir afiş hazırlamaya çalışın.
– Resimlerin ve yazıların birbirine karışmaması ve birbirinden daha ilgi çekici olmaması için çok resim veya yazı kullanılmamalıdır.
– Afişin içerisinde ne çok büyük ne çok küçük bir logonuz bulunmalıdır.
– Renklerin logo tasarımınızdaki renkler ile aynı olmasına veya uyum sağlayan renkler olmasına özen gösterin.
Eğer çok fazla yazı veya resimle hazırladığınız bir afişten olumlu sonuçlar bekliyorsanız, başarısız olacaksınız.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress