Afiş Hazırlama Programı

Günümüzde iş hayatında rekabetin artmasında reklamların önemi bir hayli büyüktür. Hal böyle olunca da reklama harcanan para bir işletmenin gelirinin neredeyse çeyreği durumuna gelmiştir. Broşür, televizyon kanallarına reklam verme gibi reklam ve tanıtım amacı ile hazırlanan gereçlerden sonra afişler gelmektedir.

Afişler de broşür görevi gören, tanıtım, davetiye, kampanya ve reklam amacı ile matbaacılar tarafından hazırlanmış, orta boyutlu ( çoğu zaman büyük boyutta ) olan bir tanıtım aracıdır. Günümüzde işyerinde işçi çalıştırmak istemeyen ve kendi işlerini kendileri yapmak isteyen matbaa veya afiş dağıtım şirketlerinde afiş hazırlama programları kullanılmaktadır. Bu tip programlar afişlere istenen resmi uygun olarak yerleştirip düzenlemeye, üzerine yazı, adres iletişim bilgisi veya kampanya reklamı yazılabilen programlardır.

Günümüzde yaygın olarak ve profesyonel biçimde afiş yapmak isteyenler genellikle “Adobe” şirketinin ürünlerinden olan Photoshop, İnDesign, İllustrator gibi programlar kullanmaktadır. Fakat bu sektörde daha kolay ve basit işler yapmak isteyenler daha basit programlar seçebilirler. Bu programlar ise Poster Forge, Poster Designer, Pro Poster gibi programlardır. Bu programlar Adobe şirketinin programları kadar çok yönlü ve karmaşık değildir. Amacına uygun olarak kullanılabilirler sadece. Broşür ve afiş yapımı için gayet ideal ve küçük boyuta sahiptirler. Ayrıca bilgisayarın performansını düşürmeden her türlü tanıtım, reklam işleri için afiş ve broşürler hazırlayabilirsiniz. İçindeki değişik efekt ve fonlar sayesinde de profesyonel olmasa da profesyonele yakın çalışmalar çıkarabilirsiniz ortaya.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress